Gdzie i kiedy?
Dom Kultury Słowianin
ul. Korzeniowskiego 7
sobota, 12 maja 2012, 17:00
Za ile?
15/17 zł
BEASTWORK: GUILT GENERATOR to czwarta odsłona cyklu imprez organizowanych przez muzyków ze szczecińskiego zespołu GODBITE. Wraz z tą edycją zmienia się jednak całkowicie koncepcja imprezy, która tym razem przybierze formę interdyscyplinarnego pokazu sztuki niezależnej.

12 maja w Domu Kultury Słowianin zobaczycie wydarzenie, jakiego dotąd w Szczecinie nie było. Najciekawsi artyści z różnych dziedzin łączą swoje siły, by zaskoczyć, onieśmielić, a także skłonić do refleksji. Całość można określić mianem sztuki w czterech odsłonach: MUZYKA, GRAFIKA, PERFORMANCE, FILM. Podobne imprezy (The Fringe) cieszą się popularnością na całym świecie.

Organizatorzy BEASTWORK poszli jednak o krok dalej – by uczestnicy mogli poczuć się częścią wielkiego artystycznego rytuału, wszystkie prace powiązane są tematyką tłumionych emocji i kreatywnej zwierzęcości. Wykreowanie niepowtarzalnych doświadczeń podlanych sosem surrealizmu, psychodelii i specyficznego humoru gwarantują katharsis. Trzonem imprezy będą występy zespołów grających muzykę progresywną - w tym fenomenalnego warszawskiego OBSCURE SPHINX, którzy coraz szybciej zdobywają polską scenę muzyczną. Poza nimi zobaczymy także szczecińskich szaleńców z GODBITE, prezentujących swój miażdżący i niepodrabialny materiał. Elementem, który dopełni konceptu jest zespół GRAVITONE – weterani szczecińskiej sceny progresywnego rocka.

Swoje prace zaprezentują m.in. następujący artyści (bieżąca lista znajduje się na: http://facebook.com/Godbite):

Tomasz Biniek, Piotr Ciećkowski, Mariusz Samól, Marcin Zbierski, Sonia Firlej, Ewelina Kołakowska, Tomasz Haczyk, Waldek Wasilewski, Tomasz Lipka-Bartosik, Artur Jędrzejewski, Joanna Karczmarska, Marta Uścinowicz, Paulina Czarnecka, Bartosz Mateńko, Mirek Misztal, Gabriela Król, Karolina Opala, Alicja Gajdis.

Tomasz Biniek: Grafik, ilustrator, artysta, rysownik przelewający swoje wizje w porażające nasyceniem emocjonalnym obrazy.

Piotr Ciećkowski: Absolwent Liceum Plastycznego im. Constantina Brancusi w Szczecinie, student Wzornictwa na ZUT w Szczecinie. Zajmuje się projektowaniem graficznym, ilustrowaniem, malarstwem, rysunkiem, plakatem, identyfikacją wizualną, concept artem i amatorsko muzyką elektroniczną.

Marcin Zbierski: Szczecinianin, Obywatel Świata. Swoją twórczość wyraża w różnych formach, głównie poprzez rzeźbę. Tematyką jest zawsze człowiek, jego zachowania społeczne, psychika i ciało. Zbierski, poprzez ciągłą pogoń za realizmem i doskonaleniem rzemiosła, dąży do wywoływania skrajnych, starannie zaplanowanych emocji u widza i skłonienia go do refleksji nad tematami, zazwyczaj pomijanymi w codziennym pędzie życia.


Sonia Firlej: Od 8 lat zajmuje się fotografią. Jej prace charakteryzuje surowość, niedbałość, pozorna brzydota zmieszana z sensualną wrażliwością.

Marta Uścinowicz: Rysuje, maluje, tworzy grafiki. W swoich pracach próbuje uchwycić obrazy, które widzi w głowie i potrzebuje z niej wydostać, obserwuje ludzi, maluje portrety. Najchętniej używa ołówka i rapidografów do tworzenia małych, ale czasochłonnych prac przedstawiających potworności mieszczące się w ludzkich umysłach.

Ewelina Kołakowska: uczennica Liceum Plastycznego w Szczecinie na profilu reklama wizualna.
Jej ulubionymi technikami jest grafika warsztatowa i szeroko pojęta forma rysunku oraz malarstwa. Muzyka jest nierozerwalną częścią podczas tworzenia i zajmuje szczególne miejsce w jej pracach.

Mariusz Samól: zaprezentuje prace, które powstały w pracowni Audiowizualnej dr.Łukasza Skąpskiego:
Snake:dla mnie osobiście praca ta jest właśnie taką grą w zapętlenie, powtarzalność,
to przestrzeń, która ogranicza, jest surowa, a szeregi postaci też nie nasuwają zbyt przyjaznych skojarzeń. W tej realizacji chciałem nadać trochę inny wymiar przestrzeni mojego podwórka stworzyć coś czego tam nie ma na co dzień.”

Kamień: W tej realizacji podjąłem próbę posłużenia się absurdem, jadę tramwajem z wielkim, ciężkim kamieniem na kolanach, który na końcu porzucam na siedzeniu. Niby nic wielkiego się nie dzieje, jednak dla mnie jest to okazja do zastanowienia się jakie i jaki wpływ mają moje działania na otoczenie i mnie samego jako osobę będącą częścią tej rzeczywistości. Realizując ten performance zastanawiałem się jakie myśli mogą towarzyszyć osobom, które będą świadkami takiego zdarzenia, czy ten „twór” sprawia, że ktoś się uśmiechnie, czy może potępi mnie w myślach, słownie; czy może jest to sytuacja z rodzaju tych, których „nie wypada” lub „nie powinno się” robić. Próbowałem sobie też wyobrazić jak sam zareagowałbym na taki porzucony w tramwaju kamień, czy jest tu celowo, czy ktoś go zostawił i po co”.

Bieżące informacje na: http://facebook.com/Godbite

Bilety: rezerwacja i wcześniejszy zakup na godbite@gmail.com